3 najlepsze powody, aby przyjechać do Polski
Polska położona jest w środku Europy i zajmuje szóste miejsce pod względem powierzchni gruntów i szóste pod względem PKB. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i jednym z najludniejszych krajów na kontynencie.
Ze starożytnymi i kolorowymi budynkami, nieśmiertelnymi wspaniałymi zamkami, pałacami i katedrami opowiadającymi długą historię, malowniczymi krajobrazami, surowymi górami i dziwacznymi sztucznymi drogami wodnymi, pysznym jedzeniem, wódką i piwem.
Polska z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata.
Oczywiście przyjeżdżając do Polski możesz cieszyć się 3 sławnymi na całym świecie pięknymi aspektami.
1 Przyjdź i poczuj ciepło polskiej gościnności!
Goście, którzy przychodzą do domu, są jak bogowie, którzy przychodzą do domu
Jako turysta doświadczysz ciepłej i taktownej gościnności Polaków. W Polsce jest stare powiedzenie: „Goście, którzy przychodzą do domu, są jak bogowie, którzy przychodzą do domu”.
Rozpoczynając od starożytnego zwyczaju witania gości chlebem i solą, polski system etykiety społecznej urósł do systemu bezkonkurencyjnego na świecie i często wywołuje uśmiech na twarzy.
Możesz się spodziewać, że będziesz rozpieszczany – każdy Polak chce być najbardziej dającym gospodarzem, a swoje pieniądze i energię poświęca na zabawianie Cię z daleka.
2 Skosztuj najbogatszej i najsmaczniejszej kuchni Europy Środkowo-Wschodniej
Polska ma rozległe i żyzne ziemie i od dawna znana jest jako „spichlerz Europy”. Jeśli jesteś smakoszem, Twoje usta nie mogą się zatrzymać przez cały dzień w Polsce!
Tradycyjne polskie dania obfitują w różnorodne mięsa, zwłaszcza wieprzowe, drobiowe i wołowe. Zupa to bardzo popularne polskie danie, przyrządzane z warzyw, bulionu, buraków i nie tylko.
Bardzo bogate są również warzywa, z których kapusta jest chyba najsłynniejszym polskim warzywem.
Kuchnia polska obejmuje różne rodzaje pierogów i klusek, z których najbardziej znane to „pierogi” i „kluski”. I oczywiście nie ma co wspominać o doskonałym pieczywie i pysznych kiełbaskach.
Polacy uwielbiają jeść pierogi! Polskie pierogi są prawdopodobnie najbardziej reprezentatywnym polskim jedzeniem. Polskie pierogi toczone są z cienkiego płata ciasta z różnymi nadzieniami w środku.
Szeroka gama nadzień sprawia, że ta polska potrawa jest pierwszą przystawką do posiłku, a nawet deseru.
Pierwotnie w Polsce najbardziej tradycyjnymi nadzieniami były: wołowina, kapusta kiszona i pieczarki. Inne rodzaje pierogów, szczególnie latem, to nadzienia na słodko z owocami sezonowymi, takimi jak morwy czy truskawki, które cieszą się szczególną popularnością.
Co pić z tradycyjnymi polskimi potrawami?
Polska znajduje się na skrzyżowaniu europejskich kultur wódki i piwa, a Polacy uwielbiają alkohole tak samo jak inni Europejczycy. O ile Polska znana jest jako miejsce narodzin wódki, o tyle tutejsze piwo wydaje się wielu Polakom bardziej przemawiać.
3 Przystań zabytków kultury – skarbnica dziedzictwa UNESCO
Pierwszy raz w Europie? Oczywiście pierwszy wybór to Polska! Oprócz wysokiej jakości i niskiej ceny istnieje wiele budynków w stylu europejskim, które Chińczycy chcieliby zobaczyć!
Polscy tubylcy? W takim razie musisz dobrze przyjrzeć się swojemu pięknemu krajowi!
W Polsce znajduje się wiele zabytków światowej klasy UNESCO, w tym stare miasta takich miast jak Kraków, Zamorsk, Toruń i Warszawa.
Wypełnione majestatycznymi pozostałościami architektury, bezcennymi skarbami kultury, brukowanymi alejami, klimatycznymi dziedzińcami i legendarnymi piwnicznymi barami, te historyczne starówki są dumą Polski i bez wątpienia najpiękniejszymi arcydziełami architektury w Europie Środkowej.
Na polskim dziedzictwie UNESCO znajduje się Kopalnia Soli w Wieliczce, która składa się z kilometrów podziemnych korytarzy, w których znajdują się imponujące komnaty, kościoły i szmaragdowe słone jeziora, które kryją historię i tajemnice kopalni soli.
Powinniśmy również wspomnieć o Auschwitz, największym obozie koncentracyjnym i miejscu masakry Żydów w nazistowskich Niemczech.